Transporti dhe Mjedisi

redaktuar nga Andrea Wehrenfennig

Kjo faqe pėrmban dokumente, lidhje dhe burime tė informacionit mbi "Transportin dhe Mjedisin".

Ju mund tė sinjalizoni dokumente dhe lidhje tė tjera: info@trasportiambiente.it


  mbrapa tek faqja kryesore nė italisht

Lajme

 

Kategori :

Ngjarjet, evente

Portale, informacione tė pėrditshme

Motori i kėrkimit, lista e diskutimeve

Shoqata, Organizatat jo-qeveritare

Instuticione Nderkombėtare

Qeveria, institucionet qeveritare

Sektori privat, shoqėria

Agjensi Mjedisore

Qendra kėrkimore e universiteteve

Programet kėrkimore

Statistika, treguesit

Dokumente, publikime

Aktet e konferencave

Recensione, bibliografi, fjalor, harta

Teza (PhD)

Revista dhe buletini

Konferenca, seminare, formacione

Humor dhe transport

Materiale mėsimore

Wiki, blog

Mjetet pėr llogaritjen e emisioneve dhe konsumi i energjisė nė transporte

Historia e transportit

Punė nga shtėpia

Cikli i jetės dhe riciklimi i makinave

Transporti dhe Mjedisi nė vendet nė zhvillim

Barazia gjinore, Transporti dhe Mjedisi

Tema:

Politikat e Transportit

Transporti urban, planifikimi i trafikut, transporti i qėndrueshėm, kėrkesa e trafikut

Urbanistika

Tė drejtat e mobilitetit

Kėrkesa dhe menaxhimi i mobilitetit

Biēikletė

Transporti lokal

Ndotja e ajrit

Transporti dhe ndryshimi i klimės

Ndotja e zhurmave

Ndikimi i transportit mbi shėndetin

Ndikimi i transportit mbi mjedisin

Infrastruktura e transportit: projekte dhe vlerėsime

Planifikimi i transportit ndėrkombėtar, korridoret

Planifikimi rajonal dhe kombėtar mbi lėvizjen dhe shpėrndarjen

Vlerėsimi i ndikimit nė mjedis

Transporti pėrmes Alpeve

Transporti i mallrave

Logjistika, transport i kombinuar, transport intermodale (logjistika urbane)

Transporti hekurudhor

Siguria Rrugore (safety)

Siguria e transportit (security)

Psikologjia e transportit

Energjia dhe transporti

Industria e automobilave

Ēmimi i jashtėm i transportit

Transporti Detar

Transporti Ajror

Teknologjitė aplikuara nė transport

Turizėm, koha e lirė


Kjo faqe ėshtė ndryshuar pėr herė te fundit mė: 18/04/2023